ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Zajęcia dodatkowo płatne

przedszkole wialnów jazda konnaJazda konna - „Akademia Kucania”:  Michał  Siejka

Sam kontakt z ciepłem ciała konia wzbudza wiele pozytywnych emocji i stymuluje układ nerwowy. Płynność chodu doskonale uspokaja i wycisza dzieci z dużym temperamentem.

Dzieci ciche i zamknięte w sobie, nawiązując kontakt ze zwierzakiem otwierają się i ożywiają. Dlatego przebieg zajęć dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Przejażdżki na grzbiecie kuca świetnie wyrabiają poczucie równowagi, stabilności, koordynację ruchów i jednocześnie dają poczucie samodzielności i wiary we własne możliwości.

Podczas jazdy ruch konia powoduje:

• poprawę oraz kształtowanie prawidłowego wzorca ruchowego chodu,
  • przeciwdziałanie przykurczom mięśni i ograniczeniom ruchomości w stawach,
  • korygowanie wad postawy i przywrócenie symetrii postawy ciała,
  • normalizację napięcia mięśniowego - stymuluje układ nerwowy,
  • zmniejszenie zaburzeń równowagi,
  • poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej,
  • wzrost wydolności fizycznej,
  • relaksację,
  • wyciszenie,
  • obniżenie ewentualnej pobudliwości ruchowej.

Praca ciała konia plus odpowiednie ułożenie ciała dziecka stymuluje układ nerwowy, który warunkuje prawidłowy rozwój psycho-ruchowy.

• Zapisy do żłobka i przedszkola na rok szkolny 2019/2020 jeszcze trwają. Ostatnie wolne miejsca, zapraszamy!  | 2.12 -Akcja „Serduszko na choinkę” – zbiórka artykułów spożywczych, kosmetycznych i zabawek przeznaczonych dla podopiecznych Domu Chleba | Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców 12.12 na godz. 15.30 na  Jasełka i Wieczerzę Wigilijną oraz Kiermasz świąteczny Bożonarodzeniowy.  | 13.12 o godz. 9.00 dzieci ze wszystkich grup obejrzą przedstawienie teatralne pt. ,,Świąteczna nauczka".