ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Posiłki

Wszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu przez kucharki pracujące w przedszkolu. Dania oferowane w przedszkolnej kuchni są smaczne, pożywne i tak zbilansowane, aby były jak najlepiej dostosowane do potrzeb naszych najmłodszych. Dzieci otrzymują różnorodne dania, które są zawsze świeże i właściwe przygotowane. Przedszkole uwzględnia również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice mają codziennie wgląd do aktualnego jadłospisu. W czasie posiłków dzieci mają zawsze możliwość poproszenia o dokładkę, a także nieograniczony dostęp do wody i innych napojów podawanych w czasie jedzenia. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, pomagają przy jedzeniu i dbają o przestrzeganie zasad dobrego zachowania się przy stole.

W ciągu dnia przedszkole zapewnia dzieciom 5 posiłków:

Śniadanie:
8.30 – 9.00 - wszystkie grupy

Drugie śniadanie:
10.00 – 10.30 - wszystkie grupy

Obiad:
11.45 – 12.15 - Misie
12.30 – 13.00 - Bierdonki i Delfiny

Podwieczorek:
15.30 – 15.50 - wszystkie grupy

Drugi podwieczorek:
17.30 - wszystkie grupy

02.12.2019

Płatki owsiane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynka drobiowa, ogórek kiszony, herbata z cytryną (1,7)

Mandarynka/

jabłko

Zupa grochowa z ziemniakami, makaron z kurczakiem, warzywami i sezamem po chińsku, sałata w sosie vinegrette, kompot owocowy (1,9)

Grahamka z masełkiem, szynka wiejska, pomidor, herbatka malinowa (1,7)

Jogurt naturalny z ziarnami, gruszka, napój cytrynowo-miodowy (7)

03.12.2019

Ryż z mlekiem, pieczywo mieszane z masełkiem, szynka z indyka, ogórek świeży, herbatka z cytryna (1,7)

Banan /jabłko

Żurek z jajkiem, kotlecik mielony, ziemniaczki, marchewka z groszkiem, kompot owocowy (1,3,7,9)

Zapiekanki z pomidorem i serkiem żółtym, herbatka porzeczkowa (1,7)

Actimel, banan, wafelek wielozbożowy (1,7)

04.12.2019

Muesli  na mleku, pieczywo mieszane z masłem, pasta z makreli, papryka,  herbatka z cytryną (1,3,4,7)

Gruszka

/jabłko

Zupa gulaszowa z mięskiem i ziemniakami, kluseczki leniwe z bułeczką, surówka z marchewki i jabłuszka, kompot owocowy (1,3,7,9)

Kisiel z jabłuszkiem, wafelek wielozbożowy, herbatka rumiankowa (1)

Bułeczka orkiszowa z masełkiem, polędwica sopocka, pomidor, sok porzeczkowy (1,7)

05.12.2019

Makaron na mleku, pieczywo mieszane z masłem, kiełbasa krakowska, sałata, herbatka z cytryną (1,7)

Marchewka

/jabłko

Zupa pomidorowa z ryżem, indyk gotowany na parze z puree ziemniaczano-czosnkowym, surówka z białej kapustki z papryką i kukurydzą z oliwą, kompot owocowy (1,7,9)

Ciasto marchewkowe, winogrona, herbatka miętowa (1,3,7)

Maślanka naturalna, bułeczka z masełkiem, pomarańcza (1,7)

06.12.2019

Płatki kukurydziane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, pasta jajeczna, ogórek kiszony, herbatka z cytryną (1,3,4, 7)

Melon/jabłko

Zupa-krem brokułowy z groszkiem ptysiowym, ryba po grecku z warzywami, kasza kus kus, kompot owocowy (1,4,7,9)

Koktajl bananowy na jogurcie naturalnym, podpłomyki bez cukru (1,7)

Chlebek chrupki z masełkiem i pastą z białego serka z rzodkiewką i szczypiorkiem, herbatka z owoców leśnych (1,7)

SUBSTANCJE ZAWIERAJĄCE ALERGENY: 1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich szczepy hubrydowe) i produkty pochodne 2. Skorupiaki i produkty pochodne 3. Jajka i produkty pochodne 4. Ryby i produkty pochodne 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne 6. Soja i produkty pochodne 7. Mleko i produkty pochodne 8. Orzechy tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), nerkowce (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoiesis/Wangenh/K.Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia exelsa), pistacje (Pistacia vera), orzechy makadamie lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) i produkty pochodne 9. Seler zwyczajny i produkty pochodne 10. Gorczyca i produkty pochodne 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne 12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2 13. Łubin i produkty pochodne 14. Mięczaki i produkty pochodne

• Zapisy do żłobka i przedszkola na rok szkolny 2019/2020 jeszcze trwają. Ostatnie wolne miejsca, zapraszamy!  | 2.12 -Akcja „Serduszko na choinkę” – zbiórka artykułów spożywczych, kosmetycznych i zabawek przeznaczonych dla podopiecznych Domu Chleba | Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców 12.12 na godz. 15.30 na  Jasełka i Wieczerzę Wigilijną oraz Kiermasz świąteczny Bożonarodzeniowy.  | 13.12 o godz. 9.00 dzieci ze wszystkich grup obejrzą przedstawienie teatralne pt. ,,Świąteczna nauczka".