607 543 141

ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Planowane imprezy i uroczystości w Przedszkolu „Dzieciątka Jezus”

Harmonogram imprez i uroczystości

w Katolickim Niepublicznym Przedszkolu Językowym

Dzieciątka Jezus”

w roku szkolnym 2018/2019



29 31 w godz. 10.00-12.00 - dni adaptacyjne



3 (poniedziałek ) - witamy w przedszkolu!!

12 (środa) – godz. 9.15, spektakl teatru „Narwal” pt. „Doktor Zdrówko”

13  (czwartek) - godz. 18.00  - ogólne zebranie rodziców

2-a połowa miesiąca (termin uzależniony od warunków pogodowych)– „Jesień w sadzie”;  sady SGGW- wycieczka autokarowa grupy: Biedronki i Delfiny

23 (niedziela) - godz. 11.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego,
msza św. w kościele parafialnym z dziećmi i rodzicami.

27 (czwartek)- Światowy Dzień Morza; zajęcia edukacyjne; wszystkie grupy

28 (piątek)- lekcja biblioteczna godz. 10.15;  grupa Delfiny



2 (wtorek) - Dzień Anioła Stróża – dzieci z grupy  Delfinów  odwiedzą przedszkole Anioła Stróża, wyjazd o godz. 10.00

4 (czwartek) - Dzień św. FranciszkaŚwiatowy Dzień Zwierząt - przedstawienie o św. Franciszku;  godz. 10.00

16 (wtorek)  - Światowy Dzień Chleba- ,,Od ziarenka do bochenka" - zajęcia edukacyjne; wszystkie grupy

17 (środa) - ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" - rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu

18 (czwartek) - Dzień Poczty Polskiej - wycieczka na pocztę; grupy: Biedronki i Delfiny

19 ( piątek) - lekcja biblioteczna godz. 10.15;  grupy:  Delfiny i Biedronki

30 (wtorek) - „Już jestem przedszkolakiem” – pasowanie na przedszkolaka, uroczystość z udziałem rodziców -  godz.15.00



5 (poniedziałek) - wspomnienie wszystkich  wiernych zmarłych; modlitwa na grobach powstańców na cmentarzu Wilanów, grupa Delfiny

8 (czwartek) - Św. Marcina -  pieczemy Marcińskie rogale 

9 (piątek)- 100 rocznica Odzyskania Niepodległości- -zajęcia edukacyjne; grupy: Biedronki i Delfiny

13-18 (poniedziałek - niedziela) - Tydzień Bettiniany

13 (wtorek) - krótki film o s. Elenie Bettini: godz. 11.00 - dla dzieci; 

14 (środa) - godz. 8.50 - Triduum Matki Bożej Opatrzności - modlitwa w kaplicy - dzieci i nauczyciele

15 (czwartek) - godz. 8.50 - Triduum Matki Bożej Opatrzności - modlitwa w kaplicy - dzieci i nauczyciele, kiermasz misyjny, krótki film o s. Elenie Bettini: dla dorosłych - godz. 15.30

16 (piątek) - godz. 8.50  -  Triduum  Matki  Bożej Opatrzności  – modlitwa w kaplicy – dzieci, personel i rodzice - godz. 15.15, kiermasz misyjny, krótki film o s. Elenie Bettini:  dla dorosłych - godz. 15.30

16 (piątek) - godz. 12.00 lekcja biblioteczna w bibliotece na ul. Radosnej, grupa Delfiny

18 (niedziela) - godz. 11.00 -  msza św. w kościele parafialnym–Święto Maryi Matki Bożej Opatrzności

20 (wtorek) – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka- zajęcia edukacyjne, wszystkie grupy

26 (poniedziałek) – Światowy Dzień Pluszowego Misia – zabawy, konkursy; wszystkie grupy.



3 (poniedziałek) -Akcja „Serduszko na choinkę” – zbiórka artykułów spożywczych, kosmetycznych i zabawek przeznaczonych dla podopiecznych Domu Chleba

3 (poniedziałek) - Warsztaty psychologiczne dla dzieci z grupy Biedronki i Delfinki wraz z rodzicami pt.,,Garść radości, szczypta złości"

4 (wtorek)– Święto Górnika – zajecia edukacujne i projekcja filmu edukacyjnego „Górnik”-wszystkie grupy

6 (czwartek) - Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu – godz. 11.00

7 (piątek) - Wewnątrzprzedszkolny konkurs na najładniejszą kartę świateczną, przygotowanie prac - grupa Biedronki i Delfinki

12 (środa) - Eksperymenty chemiczne - godz. 9.00 - grupa Biedronki i Delfinki

12 (środa)– Robimy ozdoby świąteczne – warsztaty z rodzicami godz. 16.00; grupa Misie

13 (czwartek) - Przedstawienie Teatru Narwal ,,Śniegowy bałwanek" - godz. 9.15 - wszystkie grupy

13 (czwartek)– Robimy ozdoby świąteczne – warsztaty z rodzicami godz. 16.00; grupa Biedronki

14 (piątek)– Robimy ozdoby świąteczne – warsztaty z rodzicami godz. 16.00; grupa Delfiny

17 (poniedziałek) - Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę świateczną, wręczenie nagród

19 (środa) - Jasełka i Wieczerza Wigilijna Kiermasz świąteczny Bożonarodzeniowy – wszystkie grupy - godz.15.30



9 (środa) - lekcja biblioteczna w bibliotece na ul. Radosnej, godz. 10.00; grupa Delfiny

15 (wtorek) - ,,Poznajemy świat pszczół" spotkanie z pszczelarzem, godz. 10.00; wszystkie grupy

18 (piątek) - Dzień Kubusia Puchatka; wszystkie grupy

21 (poniedziałek ) - Dzień Babci i Dziadka, godz.11.00

24 (czwartek)– Zebranie rodziców z nauczycielami, godz. 18.00

28 (poniedziałek) - Warszawskie Szopki Bożonarodzeniowe, wycieczka autokarowa, wyjazd godz. 9.20; grupa Biedronki i Delfiny



8 (piątek) - "Telefony, telefony..." warsztaty edukacyjne, godz. 10.00, gr. Biedronki i Delfiny

11-15 (poniedziałek-piątek) – ,,Tydzień zdrowia z Kubusiem" – zajęcia edukacyjne, wszystkie grupy

20 (środa) - zajęcia biblioteczne, ul. Radosna, gr. Delfiny

26 (wtorek) – Dzień Dinozaura; wycieczka do Muzeum Ewolucji IP PAN, zwiedzanie z przewodnikiem, grupy: Biedronki i Delfiny, wyjazd godz. 10.10

27 (środa) - Bajkowy Bal Karnawałowy dla dzieci; wszystkie grupy

28 (czwartek ) – Historia pączkiem się toczy... - tradycja Tłustego Czwartku  - warsztaty kulinarne grupy Delfiny i Biedronki



5 (wtorek) - Dzień Dentysty- zajęcia edukacyjne dla grupy Biedronki i Delfinki

6 (Środa Popielcowa) godz.16.00 – msza święta w Kościele z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców

8 (piątek) – Dzień Kobiet,  grupy: Biedronki i Delfiny

14 (czwartek) – Międzynarodowy Dzień Teatru – przedstawienie teatru ,,Urwis" pt. ,,Bezpieczny świat" godz. 9.00, wszystkie grupy

18 (poniedziałek) - ,,Z borsukiem bezpieczniej"- warsztaty edukacyjne przygotowane przez Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji; godz. 11.00, wszystkie grupy

21 (czwartek) – Dzień Wiosny - zapoznanie z ludowymi tradycjami
i obrzędami powitania wiosny– korowód z marzanną .

 



1 (poniedziałek) - „Warsztaty wielkanocne” – przygotowujemy ozdoby na kiermasz wielkanocny; grupa Misie godz. 16.00

2 (wtorek) - „Warsztaty wielkanocne” – przygotowujemy ozdoby na kiermasz wielkanocny; grupa Biedronki godz. 16.00

3 (środa) - „Warsztaty wielkanocne” – przygotowujemy ozdoby na kiermasz wielkanocny; grupa Delfiny godz. 16.00

11 (czwartek) – lekcja biblioteczna w bibliotece na ul. Radosnej, godz. 10.00, grupa Delfiny

12 (piątek ) - Wielkanocne spotkanie ze zwierzątkiem, godz. 10.45; wszystkie grupy

14 Niedziela Palmowa,  godz. 11.00 - msza św. w Kościele parafialnym – zapraszamy dzieci i rodziców, kiermasz prac dzieci oraz ozdób świątecznych  na cel charytatywny

17 (środa ) - Misterium paschalne , spotkanie z rodzicami, dzielenie się jajkiem, jarmark wielkanocny, poświęcenie pokarmów godz.15.30

18 (Wielki Czwartek) przedszkole czynne do godz.16.00

19 (Wielki Piątek) – przedszkole czynne do godz.16.00

23 (wtorek) - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – zajęcia edukacyjne; wszystkie grupy

24 (środa) - wycieczka do Muzeum Drukarstwa, warsztaty ”Drewniane, ołowiane- literki zaczarowane”; grupy: Biedronki i Delfiny, wyjazd autokarem godz. 9.00

30 (wtorek) - przedstawienie teatralne ,,Król bocian"; wszystkie grupy, godz. 9.15


 

16 (czwartek)- Dzień Dobrych Uczynków. Paczka dla bezdomnych – akcja charytatywna

17 ( piątek ) - Międzynarodowy Dzień Kosmosu- wycieczka do Planetarium
w Centrum Nauki Kopernik na projekcję filmu ,,Pod jednym niebem", grupy: Biedronki i Delfiny, wyjazd autokarem o godz. 10.00

27 (poniedziałek) – Święto Rodziców – montaż słowno – muzyczny godz. 15.00, wszystkie grupy

 



3 (poniedziałek) - Dzień Dziecka- wszystkie grupy

7 (piątek) - Rancho "Okapi"- wycieczka całodniowa; grupa Biedronki i Delfiny

10 (poniedziałek) - warsztaty o mrówkach - wszystkie grupy

13 (czwartek) - Zebranie rodziców godz. 18.00

16 (niedziela) - Msza św. dziękczynna w Kościele z dziećmi i rodzicami, odpust parafialny godz.11.00

18 (wtorek) – Uroczyste zakończenie roku w grupach. Pożegnanie dzieci idących do szkoły. Piknik rodzinny godz. 15.00

 

 

Inne imprezy organizowane w przedszkolu z udziałem dzieci:

  • Wycieczki i spacery związane z realizacją planowanej tematyki kompleksowej organizowane wg miesięcznych planów pracy (do środowisk przyrodniczych, instytucji użyteczności publicznej - poznawanie dalszego otoczenia (szkoła podstawowa, biblioteka, urzędy i zakłady użyteczności publicznej, las, łąka, ogródki , sklepy, boisko, itp.).
  • Wycieczki autokarowe.
  • Spotkania z przedstawicielami różnych zawodów.
  • Konkursy organizowane przez inne instytucje.
  • Spektakle teatralne i projekcje kinowe poza przedszkolem.
  • Akcje i projekty organizowane przez instytucje współpracujące
    z przedszkolem.
  • Programy ogólnopolskie.
  • Warsztaty lub zajęcia otwarte z udziałem rodziców

 

Terminarz warsztatów, lekcji muzealnych i spektakli na dany miesiąc będzie podany na początku miesiąca.

 

Dyżury wakacyjne

 

Lipiec- NIEPUBLICZNE KATOLICKIE PRZEDSZKOLE JĘZYKOWE

„DZIECIĄTKA JEZUS”

 

Sierpień - NIEPUBLICZNE KATOLICKIE PRZEDSZKOLE JĘZYKOWE

„ANIOŁA STRÓŻA”

 

 

 

 

Z ostatniej chwili:
  • Prowadzimy zapisy na rok szkolny 2019/20. Zapraszamy dzieci z roczników 2017 i 2018 |  27 maja na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Rodziców na montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Rodziców, wszystkie grupy.  |  3.06 będziemy obchodzić w naszym przedszkolu Dzień Dziecka- wszystkie grupy. | 7.06 - odbędzie się  wycieczka całodniowa na Ranczo Okapi; grupa Biedronki i Delfiny.