ul. Jana III Sobieskiego 15, 02-930, Warszawa - Wilanów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00     przedszkole po Angielsku EN

Matka Boża Ojców Barnabitów

Obraz Matki Bożej Opatrzności, jest czczony od wieków w Rzymie w kościele ojców barnabitów pod wezwaniem św. Karola „ai Catinari”.

Pod obrazem został umieszczony napis Mater Divinae Providentiae – Matka Bożej Opatrzności. Tytuł ten wybrano być może dlatego, że duchowni synowie i córki św. Antoniego Marii Zaccarii – ojcowie barnabici, siostry anielanki oraz siostry Córki Bożej Opatrzności– tymi słowami zwracali się w modlitwach do Najświętszej Maryi Panny.

Najświętsza Maryja Panna w ikonie matki Bożej Opatrzności przemierzała drogi świata razem ze swoimi dziećmi od Ziemi Ognistej do Kanady, od stepów argentyńskich do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, od puszcz Amazonii do Afganistanu, od Afryki do Europy.

Matka Bożej Opatrzności pozostawiła głęboki ślad w historii ojców barnabitów i sióstr Córek Bożej Opatrzności. Jej cicha i dyskretna obecność jest nieodłącznym elementem dziejów Zgromadzenia.
  • Zapisy do żłobka i przedszkola na rok szkolny 2019/2020 jeszcze trwają. Ostatnie wolne miejsca, zapraszamy! |24.10 - "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" - rozdanie nagród | 31.10 „Już jestem przedszkolakiem” zapraszamy na pasowanie na przedszkolaka  na godz.15.30.